O chorobie

Zespół Sotosa gigantyzm mózgowy (ang. Sotos syndrome, cerebral gigantism) – rzadki, genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych, charakteryzujący...
Czytaj więcej

Kinezyterapia

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Inne, mniej profesjonalne określenia, to gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Kinezyterapia jest jedną z metod fizjoterapii. Początków kinezyterapii można doszukiwać się już w systemie filozoficznym Konfucjusza (2700 lat p.n.e.), który eksponował znaczenie określonych pozycji ciała w uzyskaniu efektów profilaktyczno-leczniczych. Starohinduska joga stawiała sobie za cel osiągnięcie najwyższej zdolności psychofizycznej a środkami do tego celu miało być m.in.: stosowanie ćwiczeń gimnastycznych i oddechowych. Również Hipokrates sławny, grecki lekarz (V i IV wiek p.n.e.), za dwa główne filary medycyny uważał dietetykę i... gimnastykę.

Przekładając na Piotrka: na początku praca polegała na usprawnianiu przez rehabilitanta poszczególnych grup mięśni w celu ich wzmocnienia. W chwili obecnej kiedy Piotrek już samodzielnie chodzi – konieczne jest dalsze usprawnianie i ćwiczenia w celu np. samodzielnego wchodzenia i schodzenia po schodach, utrzymywanie się na nierównych powierzchniach, pokonywanie przeszkód.

 

Pozostałe terapie:

  1. Hipoterapia
  2. Integracja sensoryczna
  3. Terapia zajęciowa
  4. Masaż
  5. Pływanie / zajęcia na basenie
  6. Zajęcia muzyczne
  7. Logopedia
  8. Pedagogika wczesnoszkolna
  9. Psychologia