O chorobie

Zespół Sotosa gigantyzm mózgowy (ang. Sotos syndrome, cerebral gigantism) – rzadki, genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych, charakteryzujący...
Czytaj więcej

Pływanie / zajęcia na basenie

Pływanie to najbezpieczniejszy sport na świecie, który zapewnia powrót do kondycji fizycznej i psychicznej. Jako jedna z nielicznych form rehabilitacji może być wykonywana bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Pływanie jest zalecane wszystkim osobom które mają schorzenia kręgosłupa i stawów. W wodzie nasze stawy i kręgosłup są odciążone. Pływanie wzmacnia gorset mięśniowy stabilizujący odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa przynosząc ulgę w bólu. Terapia ruchowa w wodzie zapobiega skrzywieniom kręgosłupa, wadom postawy oraz uczy nas utrzymywać prostą postawę ciała.

Podczas pływania aktywizowanych jest większość mięśni, wzmacniane są mięśnie obręczy barkowej, klatki piersiowej, pleców, brzucha, nóg. Trening w wodzie poprawia koordynacje ruchową oraz równowagę. Pływanie zalecane jest również osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, aby wzmocnić mięśnie.

Pływanie wpływa na nasze ciało i umysł. Podczas pływania nasze mięśnie się rozluźniają wybawiamy się napięć, czujemy się zrelaksowani i wolni od stresów. Regularne pływanie jest zalecane przez lekarzy. Ortopedzi i pediatrzy zalecają gimnastykę w wodzie dla młodzieży, by wzmocnić mięśnie przy szybkim wzroście kostnym.

Odpowiednia kuracja może być stosowana jako forma rehabilitacji. Warto też korzystać z basenów termalnych np. na Węgrzech, ponieważ zawarte w tych wodach siarczany doskonale wpływają m.in. na wzmocnienie mięśni, leczenie reumatyzmu, choroby narządów ruchu, choroby skórne, stany zapalne, choroby układu trawienia oraz dolegliwości kostne i systemu nerwowego.

Piotrek bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach w wodzie. Dzięki temu wzmacnia różne partie mięśni.

Źródło: www.baseny.rzeszow.pl

 

Pozostałe terapie:

  1. Kinezyterapia
  2. Hipoterapia
  3. Integracja sensoryczna
  4. Terapia zajęciowa
  5. Masaż
  6. Zajęcia muzyczne
  7. Logopedia
  8. Pedagogika wczesnoszkolna
  9. Psychologia